Konkurs dla Artystów digital_ia 14 / zgłoszenia do 14 lutego 2014 r.

 

Ogłaszamy, Konkurs dla Artystów w ramach 6. edycji festiwalu digital_ia.  Zgłoszone projekty powinny być zrealizowane nie wcześniej niż w 2011 roku.

Do konkursu zakwalifikowane zostaną pracę odnoszą się do cyfrowej kreacji, produkcji, postprodukcji i dystrybucji dzieł, dla których cyfrowe narzędzia medialne stanowią podstawowy aspekt ich wytwarzania. Oczekujemy zatem na propozycje prac, które reprezentować mogą różne strategie artystyczne oraz różne media. Od fotografii cyfrowej, przez wideo, instalacje multimedialne, instalacje interaktywne, performansy, projekty sieciowe (net art), po multimedialne projekty koncertowe, live cinema, mapping, działania w przestrzeni miejskiej, etc. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do twórców zainteresowanych wykorzystaniem w swojej działalności mediów cyfrowych jako podstawowych narzędzi kreacji. Najciekawsze prace wybrane przez jury konkursowe mają szansę na prezentację w ramach wystawy prezentowanej podczas festiwalu digita_ia.

Całkowita pula nagród wynosi  5 000 zł brutto . Autorzy zakwalifikowanych projektów mają szansę na zdobycie Grand Prix w wysokości 2 500 zł brutto, nagrody II w wysokości 1 500 zł brutto lub III trzeciej w wysokości  1 000 zł brutto. Jednocześnie organizator zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień, a także innego podziału nagród.

Szczegółowe informacje dotyczące nagród i warunków uczestnictwa w Konkursie znajdują się w Regulaminie lub pod adresem k.palka@13muz.eu. Osoby zainteresowanie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 14 lutego 2014 roku, na adres:

13muz/ Kamila Pałka
Pl. Żołnierza Polskiego 2,
70-551 Szczecin

Formularz zgłoszeniowy Konkursu dla Artystów 

REGULAMIN KONKURSU DLA ARTYSTÓW

dodane: 2013-11-20