digital(dot)kids

digital(dot)kids – pierwsza odsłona kampanii „Przepraszam! Tworzę się”

 

Pierwsza odsłona kampanii „Przepraszam! Tworzę się.” pod nazwą digital(dot)kids 

Podczas pierwszej edycji kampanii skupimy się głównie na eksperymentowaniu, poznawaniu i obcowaniu z najnowszą sztuką cyfrową. Specjalnie dla najmłodszych uczestników festiwalu stworzyliśmy wystawę interaktywnych instalacji, będącą jednocześnie miejscem zabawy. Mamy nadzieję, iż niezwykłe okaże się spotkanie z Bio Artem, niecodziennym połączeniem sztuki, biologii i biotechnologii. Nasz przewodnik z wielką przyjemnością oprowadzi małych gości po wystawach związanych z tym kierunkiem sztuki. Studenci z Koła Naukowego Bio-Mik Uniwersytetu Łódzkiego, również z myślą o najmłodszych, przygotowali pokaz „świecących bakterii”. Podczas wydarzenia digital(dot)kids nie zabraknie oczywiście warsztatów łączących nowe technologie, naukę i sztukę.

Interactive Junior Space to przestrzeń będąca jednocześnie wystawą i miejscem zabawy dla młodszych uczestników festiwalu. Składa się z interaktywnych instalacji, wykorzystuje najnowsze technologie oraz podstawowe pojęcia cyfrowego świata.

 

•        inside the box – interaktywna instalacja-zabawka działająca na zasadzie kalejdoskopu, zaprojektowana przez Bartosza Wójcickiego (PuH). Czy wiesz jak działa kalejdoskop? Czy chcesz znaleźć się w jego wnętrzu? Stań się jednym z elementów instalacji. Obserwuj jak się duplikujesz, powielasz i mnożysz. Zostań Małym Odkrywcą!

•        piksele  to duża tablica, która pozwoli zrozumieć jak powstaje obraz cyfrowy i stworzyć własny bitmapowy rysunek

•        digibooks  cyfrowy kącik rozrywki z interaktywnymi grami i bajkami  na iPada  

•        digiwall cyfrowa ściana do rysowania, układania i zgadywania