digital_art_now

Obok sztuki bio artu na digital_iach zobaczyć będzie można także projekt związanego z Futurelabem Ars Electronica w Linzu  Matthew Gardinerem, którego projekt Oribotics łączy w sobie kwestie natury, robotyki i estetyki origami.

Związki sztuki z nauką (przede wszystkim z procesami chemicznymi, sonoluminescencją, czyli emisją fal świetlnych pod wpływem dźwięku) doskonale widać w prezentowanym na całym świecie projekcie Eveliny Domnitch i Dmitrija Gelfanda Camera Lucida. Instalacja została nagrodzona na najważniejszym  festiwalu sztuki nowych mediów na świecie – Prix Ars Electronica w Linzu – w roku 2007. 

SOXELS to instalacja zrealizowana w ramach 4 dni twórczych warsztatów pod okiem dyrektora kreatywnego ART+COM Felix’a Harmood Beck’a oraz artysty wyróżnionego m.in. na Ars Electronica w Linz - Simon’a Schiessl’a. SOXELS to interaktywna fasada audiowizualna składająca się z 400 półprzeźroczystych głośników i projekcji, które są sterowane przez specjalnie stworzone oprogramowanie komputerowe. Praca była prezentowana w 2010 roku na DMY Międzynarodowym Festiwalu Designu w Berlinie.